Festival kultúry a športu 2024

Dňa 22.06.2024 sa v predparku zámockého parku a samotnom parku  v mesta Pezinok konal Festival kultúry a športu 2024. Celkovo 33 pezinských športových klubov a rozličných organizácií a spolkov prišlo predviesť svoje aktivity. Samozrejme, že sme tam nechýbali ani my!

Pre účastníkov a odvážlivcov sme si prichystali 2 aktivity – cintorín kontrol a trať (obrázkovú a s kódmi).

Cintorín kontrol

Cintorín kontrol, ktorý sme si na festival pripravili pozostával zo štartu, 16 kontrol a cieľa. Úlohou účastníkov bolo oraziť (pípnuť) s čipom všetky kontroly s kódmi v poradí v akom sú na mape. Podstatou bolo mať všetky kódy správne, ale rovnako aj prejsť celým cintorínom za čo najkratší čas. Mali sme pripravené 3 varianty, pri ktorých sa stupňovala obtiažnosť.

Na obrázku je najťažší variant, variant A.

Dokopy sa počas dňa nazbieralo až 333 vyčítaní (vyhodnotení správnosti absolvovania trate). Niektorí si vyskúšali cintorín len raz a iní išli viackrát, aby si vylepšili svoj čas, a tým aj svoje umiestnenie.

Kliknutím na tlačidlo nižšie si môžete zobraziť a prípadne stiahnuť PDF s celkovými výsledkami.

Trať

Trate boli vedené po priestore parku, aby sme účastníkom čo najviac priblížili atmosféru orientačného behu. Pre mladších sme to spravili interaktívnejšie za pomoci obrázkov, ktoré museli v správnom poradí oraziť kliešťami na kontrolách do mapy. Starší mali na kontrolách už len číselné kódy, ktoré sa museli zhodovať s tými v popisoch na mape, a tieť razili kliešťami do mapy.