EYOC 2024

V dňoch od 22.6. (sobota) do 24.6.2024 (pondelok) sa v poľskom meste Szczecin konal EYOC 2024, dorastenecké majstrovstvá Európy. Z nášho klubu si svoje miesto v reprezentačnej výprave vybojovali až 3 bežci.

V sobotu sa pretekári na dlhej trati pasovali s členitým terénom v poľských lesoch. V nedeľu vymenili les za ulice mesta a zrýchlili tempo. Šprintová mapa zaviedla súťažiacich aj do technických častí, v ktorých správna voľba postupu znamenala cenné sekundy. Pondelok patril štafetám a návratu do lesa.

Filip Jančík

Filipovi sa na dlhej trati podarilo umiestniť na krásnom 59. mieste. Na ďalší deň si s chladnou hlavou a rýchlymi nohami vybehal fantastické 1. miesto v šprinte. Na štafetách nebol v slovenskej štafete (behal ako mix), no aj tak dobehol na parádnom 3. mieste.

Matej Balogh

Matej si na dlhej trati vybehal skvelé 29. miesto, čo bolo najlepšie umiestnenia za slovenskú výpravu v danej disciplíne. Nenechal sa zahanbiť ani na šprinte, kde skončil na nádhernom 32. mieste. Na štafetách behal prvý úsek a dobehol na 15. mieste.

Tomáš Syrový

Tomáš odštartoval svoju účasť na krásnom 46. mieste na dlhej trati. Druhý deň sa posunul o niekoľko priečok vyššie na výborné 29. miesto. Na štafetách mu šťastie zrejme neprialo a skončil so statusom mp.

CHALANOM SRDEČNE BLAHOŽELÁME K DOSIAHNUTÝM VÝSLEDKOM!