Na stupňoch víťazov sa zelenalo!

Počas víkendu 15.-16.6.2024 sa členovia KOB Sokol Pezinok zúčastnili pretekov v orientačnom behu v oblasti východoslovenskej Silice. Tentokrát išiel klub spoločne autobusom, a tak sa mohli už počas cesty na preteky rozoberať stratégie či pripravenosť a rovnako aj najrýchlejšie postupy počas cesty domov.
Silica je známa závrtmi, lúčkami, ale aj kamenistým podkladom, ktorý dokáže potrápiť aj členky tých najlepších. „Sokolíci“ sa však nezľakli ani takéhoto typu terénu a ukázali svoju silu. Na vyhlásení výsledkov sa preto stupne víťazov zelenali.

V sobotu sa konali Majstrovstvá Slovenska (MSR) na strednej trati a najlepšie sa umiestnili: M10 Gibala Tomáš 1. miesto, M18 Balogh Matej 1. miesto a Cisár Dávid 2. miesto, M20 Mikloš Andrej 3. miesto, M65 Piják Jaroslav 1. miesto, W10 Potančoková Eva 1. miesto a Lachká Zuzana 3. miesto, W12 Gibalová Gabriela 2. miesto, W14 Syrová Lucia 1. miesto, W16 Šipošová Hana 2. miesto, W18 Šipošová Lucia 3. miesto, W45 Fedorová Katarína 1. miesto, W60 Pijáková Iveta 2. miesto, Open-A Havlík Adam 1. miesto.

Nedeľné preteky sa niesli v štafetovom duchu. Zo začiatku bolo pretekárom dopriate ranné prebudenie v podobe prehánok a možno práve preto boli úspešní aj v 3. kole Slovenského rebríčka štafiet, ktoré bolo zároveň aj MSR štafiet. Najlepšie štafetové súčty dosiahli v rámci klubu: M18 štafeta v zložení Balogh Matej, Velán Matúš, Cisár Dávid 1. miesto; M105 štafeta v zložení Poláček Pavol ml. Spišiak Marián, Poláček Lukáš 3. miesto; W14 štafeta v zložení Syrová Lucia, Tomašová Anna 1. miesto a Guštafíková Daniela, Horská Lucia 3. miesto; W18 štafeta v zložení Šipošová Lucia, Šipošová Hana, Marková Adela 1. miesto; W21 štafeta v zložení Pijáková Barbora, Kováčová Zuzana, Havlíková Ema 3. miesto; W135 štafeta v zložení Fedorová Katarína, Šipošová Zuzana, Ježíková Ľubomíra 2. miesto. Všetkým srdečne blahoželáme!

Bežcov čaká v nasledujúcom období preteková prestávka až do konca septembra, kedy sa budú konať MSR na dlhej trati. Počas tejto prestávky budú mať dostatok času na tréningy, výlety, ale aj na sústredenia plné zážitkov. Držme im teda palce v príprave!

Foto: Michal Eliáš